Daň z nemovitých věcí na rok 2022

Daň z nemovitých věcí na rok 2022

Pondělí 31. ledna, toto datum by si měli zapamatovat všichni ti, kteří v roce 2021 nově nabyli do svého vlastnictví nemovitost, ale také ti, kteří ji darovali, prodali nebo jinak pozbyli. Jednat se může o pozemek, stavbu, bytovou nebo nebytovou jednotku. Povinnost se vztahuje i na ty, kdo na v minulosti přiznané nemovitosti provedli přístavbu, nástavbu nebo ji částečně zlikvidovali. 

Kdo naopak nemusí daňové přiznání podat?

Ten, kdo podával daňové přiznání v uplynulých letech a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně.

Jak daňové přiznání vyplnit?

Stejně jako v loňském roce rozjela finanční správa celorepublikovou akci NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE, v rámci které zřídila speciální infolinku, na které Vám zaměstnanci finančního úřadu s vyplněním daňového přiznání rádi pomohou.

Jak daňové přiznání podat?

Daňové přiznání se podává na formuláři k tomu určeném. Můžete ho na finanční úřad doručit osobně, poštou nebo datovou schránkou.

Do kdy je potřeba daň zaplatit?

Nejzazší lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí je 31. května.

Jak daň zaplatit?

Úplně nejjednodušší, a bez každoročních starostí, je placení daně prostřednictvím SIPO. Stačí se nejpozději do 31. ledna přihlásit na finančním úřadě. Kdo nemá SIPO, může dostávat údaje pro placení daně na e-mail. Stačí si zažádat nejpozději do 15. března na finanční úřad. Ostatní obdrží složenku. Majitelé datových schránek dostanou namísto složenky informace pro placení daně do svých datových schránek.

Věřím, že Vám tyto informace pomohly. Čas se krátí, tak na nic nečekejte a daňové přiznání podejte co nejdříve.

Ondřej Kolář
Autor: Ondřej Kolář

Realitní srdcař, propagátor moderních technologií a kvalifikovaný realitní odborník s více než 10letou praxí v oboru a více než 500 spokojených klientů. Každý z nich byl něčím jedinečný, něco mě naučil a s každým jsme našli společnou řeč. A Vy můžete být těmi dalšími.

Co Vám spolupráce se mnou přinese?
Získáte zapáleného, loajálního a ostříleného parťáka pro prodej Vaší nemovitosti. Letitá praxe mě naučila například to, že každá situace má řešení. Je potřeba hodně se vzdělávat, posouvat se, a především se nevzdat při komplikacích. Hledám tak dlouho cestu, dokud ji nenajdu.

Děkuji všem mým klientům za důvěru a stálou přízeň.

Chystáte se prodávat Vaši nemovitost nebo potřebujete realitní konzultaci? Obraťte se na mě.

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení